piątek, 20 lipca 2018

wyprawka dla przedszkolaka, co przygotować do przedszkola

Tak w tym roku dajesz swojego malucha do przedszkola. Masz tysiące myśli i obaw. Czy dziecko da sobie radę. Jak mu będzie bez mamy.
No i co właściwie  przygotować na to nowe wyzwanie?
Jest kilka rzeczy , które warto kupić sobie z wyprzedzeniem. 


1.  worek z odzieżą na zmianę.

Pamiętaj nawet większym dzieciom zdarzają się wpadki. Zabawa jest na tyle ciekawa, że właściwie potrzeba pójścia siusiu schodzi na drugi plan.
Warto spakować w worek parę majtek, skarpetek, spodnie, koszulkę z krótkim i jedną z długim.

2. wygodne papcie.

W końcu dziecko spędzi w nich przynajmniej połowę dnia. Dobrze by były zapinane na rzepy i oddychające od spodu. Stópka dziecka szybciej się poci, dlatego dobra wentylacja to podstawa.


3. wygodne ubranie

Przedszkole to nie pokaz mody. Dziecku ma być wygodnie gdy się bawi. Musimy liczyć się z tym, że większość spodni pójdzie do wywalenia, bo dziecko przetrze je na kolanach. Ale takie prawo dzieciństwa. Oczywiście ubranko musi być czyste i schludne, ale wygodna  to najważniejsza sprawa. Najlepiej wybrać spodnie z gumką, by maluch po skorzystaniu z toalety mógł szybko je znów założyć i wrócić do zabawy. A nie męczył się z zapięciem.

4. Pościel plus piżamka

Gdy twoje dziecko będzie leżakować to konieczna jest przedszkolna poście i piżamka dla dziecka. W większości placówk odchodzi się od leżakowania, ale jesli akuat u ciebie jest taki wymógł, pamietaj o tym.


5. Szczoteczka i pasta.

Maluchy już od początku uczą się dbania o siebie i o swoje zdrowie. Nie dziwi więc że śniadanku pójdą myć ząbki. Koniecznie kup dziecku ulubiona pastę i fajną szczoteczkę z kubeczkiem. Taki zestaw zachęci malucha do higieny.

6. strój gimnastyczny

Są przedszkola, w których dzieci mają zajęcia wychowania fizycznego. Wtedy niezbędny będzie strój na zmianę. Oczywiście wygodny i oddychający.

7. przybory do pisania, plastelina, blok

Każda placówka ma nico inną specyfikę, w jednej przybory piśmiennicze i inne artykuły kupowane są z komitetu rodzicielskiego, w innej samemu trzeba je kupić. 

8. napój w szatni

Niektóre przedszkola pozwalają na to, by dziecko miało dodatkowy napój schowany w szatni w swojej szafce. W czasie gdy nie ma posiłku a dziecku zachce się pić, może za zgodą przedszkolanki iść po swój napój i ugasić pragnienie. Najlepsza będzie woda. Nawet gdy dziecko nieco wyleje na siebie, to szybko wyschnie.

9. podpisać

Na koniec pamiętajmy, by wszystkie rzeczy dziecka podpisać jego imieniem i nazwiskiem. Tak by nie było wątpliwości czyja to własność. NA rynku jest mnóstwo naklejek i pisaków, które ułatwia nam to zadanie.

No i drogie mamy. Gdy nasz maluch ma debiut w przedszkolu to dla nas chyba największy problem. Malec poleci do dzieci i będzie się bawił. Stwórzmy mu takie warunki by nie był smutny. Przedstawmy wizję przedszkola jako fajną zabawę a nie przymus. Pamiętajmy my mu nic nie zabieramy, a dajemy możliwość rozwoju. Tam pozna nowe piosenki które z duma będzie prezentować, zyska kolegów i koleżanki do zabawy. Także łezkę otrzyjmy dyskretnie żegnając się z naszym skarbem.

19 komentarzy:

 1. Przedszkole to bardzo ważny krok w życiu naszego malucha i mui być on odpowiednio przygotowany. Bardzo przydatny wpis!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wymieniłaś wszystko, co powinien mieć przedszkolak :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U Nas dzieci nie korzystają ze szczoteczek i past w przedszkolu nie mogą mieć także picia w szatni, warto zapoznać się z listą danego przedszkola bo są różne wytyczne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna lista dla rodziców, których dzieci idą właśnie do przedszkola :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny wpis, nie każdy pamięta o wszystkim :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. taka wyprawka dla dziecka to mega gratka dla rodzców

  OdpowiedzUsuń
 7. Aż mnie na wspomnienia wzięło, my szykujemy się do szkoły

  OdpowiedzUsuń
 8. Mamy przedszkolaków mają dużo na głowie. Trzeba o tylu rzeczach pamiętac :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój bratanek chodził do przedszkola i wszystko miał od Ciebie z listy:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajny post, mój Kuba od września idzie do przedszkola, ale u nas nie ma spania... tylko od 8 do 12,30... ciężko trochę na wsi, jakbym chciała iść gdzieś do pracy ;/

  OdpowiedzUsuń
 11. przydatny wpis. to wszytstko przede mną

  OdpowiedzUsuń
 12. Moje dziecko jeszcze ma kilka lat zanim pójdzie do przedszkola. Odpowiednie przygotowanie napewno ułatwia rozstanie mamy i dziecka na czas pobytu w przedszkolu

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja jeszcze nie mam komu robić szkolnych czy przedszkolnych wyprawek :D

  OdpowiedzUsuń
 14. przydatny post, wielu mamom sie przyda

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo przydatna lista. Myślę, że dzięki niej rodzicom dużo łatwiej przygotowac niezbędne rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Moje dzieci jeszcze nie chodzą do przedszkola, ale myślę, że za rok powrócę do twojego wpisu :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Przed nami jeszcze trochę czasu razem, a później dopiero żłobek;D

  OdpowiedzUsuń
 18. U nas jeszcze do przedszkola sporo czasu pozostało, ale na pewno zapamiętam Twoje porady.

  OdpowiedzUsuń