piątek, 28 lipca 2017

Nauka też może być zabawą

Dorastałam w czasach bez internetu. Gdy trzeba było się czegoś dowiedzieć szło się do biblioteki. Wertować tysiące książek, by znaleźć potrzebną nam informację. Dla dzisiejszych dzieciaków, które non stop są on-line, to jest nie do pomyślenia. Jednak świat się zmienia, więc trzeba iść z duchem czasu. 


Niektórzy rodzice uważają że tablet czy komputer to nie są odpowiednie gadżety dla dzieci. Należy im dawkować otrzymywane bodźce i najlepiej do 3 roku życia, żeby nie wiedziały o istnieniu telewizora czy komórek. Mało realne, prawda? Elektronika otacza nas z każdej strony i nie da się zupełnie odseparować dziecka od niej. 
 Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi. A zadaniem rodzica jest nauczyć maluchy rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z laptopów, komórek czy też tabletów. Kto inny jak nie rodzic powinien pokazać dzieciom jak ciekawe i jak wartościowe może być korzystanie ze zdobyczy technologii. 

Dzieci najbardziej lubią uczyć się przez zabawę.
 Sama pamiętam jaka frajdę sprawiało mi, od najmłodszych lat, rozwiązywanie wszelkiego rodzaju krzyżówek, rebusów czy prostych łamigłówek. W taki sam sposób chcę uczyć mojego malucha. By miał frajdę ze zdobywanej wiedzy i poznawania świata, a przy okazji nauczył się też obsługi elektronicznych gadżetów.
Tak trafiłam na Squla.


Czym jest Squla?

Squla to platforma edukacyjna dla dzieci, która pozwala im uczyć się poprzez zabawę. Program obejmuje prawie 50 000 zadań w postaci quizów, misji i gier o różnym poziomie trudności, przeznaczonych dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki nowatorskiej formule Squli dzieci lubią się uczyć i więcej się uczą, a zatem osiągają lepsze wyniki. Squla to gwarancja rozwoju.

Bardzo zaciekawiła mnie ta platforma, bo jej zadaniem jest uczuć dzieci, wykorzystując ekran tabletu czy komputera.
Squla pozwala dzieciom ćwiczyć materiał ze wszystkich przedmiotów szkolnych. Dostarcza im rozrywki, jednocześnie  je ucząc. Czy może być atrakcyjniejszy sposób powtórki przed klasówką? Coraz częściej te klasówki to testy wielokrotnego wyboru. Dziecko musi nauczyć wybrania spośród wielu, tej właściwej odpowiedzi. Skończyły się, lub chylą ku upadkowi, czasy gdy uczyło się na pamięć. Teraz trzeba zrozumieć, aby się nauczyć.
Sama pamiętam jaki stres przeżywałam, gdy po latach pisania sprawdzianów z tego co "wykułam" na blachę, w końcu zetknęłam się z testem wyboru. Rozwiązywanie testów wyboru to też pewna umiejętność, której trzeba się nauczyć. A nauczyć się jej można jedynie poprzez rozwiązywanie jak największej ilości testów i quizów.
Quizy zawarte na platformie są zgodne z nową podstawa programową MEN 2016/2017 rok.

Kontem założonym na squli mogą zarządzać rodzice dziecka.

Korzystanie z platformy jest płatne. Wykupuje się abonament I tu niespodzianka, bo jeśli wykupimy go na dłuższy czas to cena jest niższa. 
Dziecko grają w różne gry zdobywa wirtualne pieniądze. Potem może wymienić je na nagrody.
Squla jest dedykowana dzieciom w każdym wieku. Od przedszkola aż do szóstej klasy. Pozwala nie tylko zagłębiać wiedzę na temat przedmiotów ścisłych ale i szlifować języki. 


13 komentarzy:

 1. Nie słyszałam jeszcze o tej platformie, ale przyznam , że zaintrygowałaś mnie nią :d

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tym. Nawet chyba w telewizji. Idę zobaczę jak to wygląda w rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem bardzo ciekawa i przyznam ze piereszy raz slysze

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pomysl aby czas spedzony przed komputerem lub tebletem nie byl bezczynny.

  OdpowiedzUsuń
 5. O znam tą platformę, świetna jest moja siostrzenica z jej korzysta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tym ale moje dzieci nie mają tabletów i nie korzystamy z tej platformy. Mamy w domu telewizor, telefony, tablet też jest- jednak moje dzieci nie czują potrzeby korzystania z tych urządzeń. Jedynie telewizor jest w ciągłym użytku

  OdpowiedzUsuń
 7. Widziałam reklamę tej platformy, całkiem ciekawa opcja dla większych dzieciaków. Nie jestem zwolenniczką dawania dziecku tabletu ale myślę, że od czasu do czasu można więc warto wiedzieć, że są takie rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Znamy platformę doskonale 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszy raz o tym słyszę, ale bardzo fajnie, że coś pożytecznego. Rozwój i zabawa w jednym :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta platforma jest dla mnie nowością😊
  Z pewnością przyjrze jej się bliżej😊

  OdpowiedzUsuń
 11. Zawsze staram się aby wpajać naukę moim dziewczynom przez zabawę. Super sprawa i dzieci chłoną jak gąbki :D

  OdpowiedzUsuń