czwartek, 5 lipca 2018

Moje serce w dwóch światach Moyes Jojo

Josh ma spojrzenie zupełnie jak Will. Ten sam uśmiech, ten sam kolor włosów. Lou zaniemówiła, kiedy zobaczyła go po raz pierwszy. Czy to możliwe, że istnieje mężczyzna aż tak podobny do miłości jej życia? Miłości, która, jak się zdawało, bezpowrotnie odeszła?

Ostatnio w moje ręce trafiła książka "Moje serce w dwóch światach" Moyes Jojo. I pozwoliła mi bardo miło spędzić upalne dni. Jest to trzecia część i chyba najlepsza, przygód Lou Clark. Dziewczyna wyjeżdża do Nowego Jorku i zaczyna żyć życiem wielkiego miasta. Dostałą tam pracę, jako asystentka nowojorskiej bogaczki. Jak się okazuje, ta bogaczka jest polką i ma na imię Agnes (czyli tak jak ja). Otworem staje przed nią nieznany dotąd świat śmietanki towarzyskiej. Czego tu nie ma. Są pieniądze, ale są też  tajemnice oraz problemy. Są szepty za plecami i wielkomiejskie maniery. Jednak życie w Wielkim Jabłku jest dla dziewczyny z Anglii czymś nowym i cudownym. Pojawiają się chwile zwątpienia i momenty próby dla jej związku. A jak to się skończy? Sami musicie przeczytać.
Po prostu nie da się nie lubić głównej bohaterki. Jej przygody, wpadki i niedociągnięcia czynią z niej zupełnie fajną i żywa, nie tylko książkową, postać. Jej misterny plan, by przywitać swojego chłopaka na lotnisku był cudny. W tym momencie dziewczyna mnie kupiła. Po prost śmiałam się sama do siebie.

Lekkie pióro autorki sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Nadaje się idealnie na tak ciepłe dni jakie mamy. Zabawna historia zwariowanej dziewczyny która zostawia dotychczasowe życie, nowego chłopaka i jedzie do Nowego Jorku szukać siebie i swojego celu w życiu. Jednak znajdzie się tam i głębsza myśl, by zawsze dążyć do tego by spełnić swoje marzenia. I choćby nie wiem co pozostać sobą.
Dodatkowo czytanie książki osłodziły mi czekoladki z okładką książki.

A wy lubicie takie szalone bohaterki książek?

Za możliwość przeczytania książki dziękuję
Wydawnictwu Znak

16 komentarzy:

 1. Z chęcią bym przeczytała.

  www.natalia-i-jej-świat.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię tą autorkę i ksiązki przez nią pisane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie się skusze i przeczytam tą książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby był film tej książki to chętnie bym oglądła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tej książce, ale te cytaty są świetne!

  OdpowiedzUsuń
 6. Do tej pory czytałam tylko pierwszą część, a drugą kupiłam i jeszcze nie miałam kiedy przeczytać :-) muszę nadrobić :-D

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka idealna dla mnie. Sama zawsze chciałam polecieć do Nowego Jorku :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka wydaje się być bardzo fajna a te czekoladki rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
 9. Te cytaty z tej książki bardzo mi się spodobały :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zamierzam przeczytać tą książkę. Pozostałe dwie części były super, a skoro piszesz, że ta jest najlepsza to większej rekomendacji mi nie potrzeba :)

  OdpowiedzUsuń
 11. czytałam, świetna książka
  :francuskie lato" tez powinno ci się spodobać

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo dużo osób poleca te ksiązki i czuję się skuszona.

  OdpowiedzUsuń
 13. ciekawie sie prezentuje ta ksiazka

  OdpowiedzUsuń
 14. Zaciekawiłaś mnie tą książką. Chyba muszę powrócić do czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Widziałam ostatnio w Empiku tę książkę i właśnie mnie zaciekawiła 😄

  OdpowiedzUsuń