poniedziałek, 17 sierpnia 2020

plecak do 1 klasy jak wybrać

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami. Pewnie wielu rodziców dzieciaków z 1 klasy już myśli jaki plecak wybrać. Postaram się wam w tym wpisie podpowiedzieć czym się kierować w wyborze najlepszego plecaka na początek nauki w szkole. 

Myślę, że dla pierwszoklasisty idealny będzie tornister. Nie zwęża się on ku górze i jest na tyle sztywny by kształtować dobrą postawę dziecka. A skoro o plecach mowa to trzeba koniecznie zwrócić uwagę tył plecaka. Warto wybrać taki z profilowanymi plecami i dodatkowym panelem chroniącym odcinek lędźwiowy. No i poczytać czy jest w nim odpowiednia wentylacja, by najzwyczajniej w świecie dziecko nie pociło się nosząc tornister. Dodatkowym atutem są szerokie szelki, które nie wrzynają się w ramiona przy dużym obciążeniu. Najlepiej, żeby dziecko ubrało tornister, by sprawdzić czy nie jest on za duży. Pamiętam czasy gdy pierwszoklasiści nosili plecaki, które były tak wielkie, że wyglądali w nich jak na wycieczce w górach. 
Ze względu na nasza kapryśną aurę w Polsce warto zainwestować w plecak wodoodporny. Taki, który nie tylko sprawdzi się w deszczowy dzień, ale i będzie odporny na postawienie go w kałuży czy przypadkowe polanie wodą. 
Pamiętajmy, że do plecaka musi zmieścić się cały ekwipunek. Nie tylko książki ale i małe przekąski i obowiązkowo butelkę z wodą. Zatem warto zwrócić uwagę, czy plecak ma dodatkowe kieszenie. I czy kieszenie na wodę są wypukłe. Jest to o tyle istotne, że płaskie kieszenie po włożeniu w nie wody zachowują się w ten sposób, że wciskają się do środka zabierając miejsce na książki. A poza tym warto mieć taką kieszeń by nie musieć nosić picia wśród książek. Wiadomo dziecko może niedobrze zakręcić butelki lub siedzieć na plecaku. Mamy znacie swoje dzieciaki i wiecie, że miewają czasem szalone pomysły. 
Ja szukając plecaka zwracałam uwagę na to by był pojemny i sztywny. W takim plecaku można elegancko poukładać wszystko i spokojnie da się go zapiąć. Dodatkowo sztywne plecy chronią dziecko przed uwieraniem od kantów książek. 
Ważną kwestią są też odblaski. Jesienią i zimą popołudniu jest już ciemno i warto zaopatrzyć się w coś co dodatkowo zwiększy widoczność naszej pociechy. 
No i na koniec powiem coś o kolorach. Warto by to dziecko ostatecznie zdecydowało jaki kolor i wzór na tornistrze wybiera. By ten ważny zakup był początkiem przyjemnej drogi. A teraz pokażę wam plecak, który spełnia wszystkie opisane wyżej kryteria. Jest ergonomiczny i lekki oraz ma łapkę, dzięki której to mi będzie łatwiej go nosić w drodze do szkoły. A wy macie już plecaki dla waszych pociech? 
Garsć informacji od producenta 

Tornistry LOOZZ Kids 

Funkcjonalność: 
komora główna z praktycznymi przegrodami 
pod klapą miejsce na podpisanie tornistra elastyczne kieszenie boczne 

Komfort i bezpieczeństwo: 
ergonomiczne i profilowane plecy szerokie i miękkie szelki z regulacją długości 

panel stabilizujący, chroniący odcinek lędźwiowy 

kanały wentylacyjne 

wygodna rączka 

wzmocniony i stabilizujący tornister spód 

materiał wodoodporny 

elementy odblaskowe 

produkt wykonany przy użyciu bezpiecznych surowców i barwników, które nie zawierają substancji alergizujących i rakotwórczych - AZO FREE 

elementy tornistra testowane pod kątem wytrzymałości - certyfikat jakości INTERTEK Total Quality. Assured. 

wyprodukowany w zgodzie z europejskimi normami REACH 

Wymiary: 36 x 16 x 26 cm 
Waga: 850 g

2 komentarze: